Nasza moc i siła rażenia w rządzeniu naszym domem może objawiać się poprzez sterowanie oświetleniem. W taki sposób, jeżeli oczywiście wcześniej zainstalowaliśmy w naszym domu odpowiedni system, możemy z oddali sterować ogrzewaniem, żaluzjami, sprzętami AGD.
Poprzez odpowiednie aplikacje zainstalowane w naszym tablecie lub smartfonie z łatwością możemy sterować naszym domem z bardzo daleka. Wtedy gdy jesteśmy nieobecni możemy również stworzyć symulację naszej obecności w naszym domu, poprzez to z łatwością zmylimy niejednego włamywacza.
Domy inteligentne to dzisiaj już nie bajki czy historyjki rodem z science fiction, to prawda i autentyk, to spełnienie marzeń i bardzo rozwinięta technologia. Instalując odpowiednie modemy decydujemy się na to, że nasz dom stanie się domem żywym, domem myślącym, nad którym będziemy mieli bardzo dużą władzę. Takie sterowanie domem może odbywać się nie tylko poprzez urządzenia mobilne, możemy sterować nim poprzez telewizor, poprzez pilota czy też poprzez specjalne kontakty, które dzisiaj mają ciekawy wygląd i bardzo interesujący design.
Dzisiaj nawet żarówki mogą być sterowane telefonem, a czujniki ruchu sprawiają, że doskonale możemy być zorientowani kto i gdzie w naszym domu przebywa.
Domy inteligentne to domy naszych marzeń, marzeń, które dzisiaj się spełniły, te nowoczesne i bardzo innowacyjne techniki sterowania domem z oddali to coś o czym kiedyś ludzie nie myśleli, że będą mieli z tym do czynienia w realu. Nasz zintegrowany dom ma połączone ze sobą wszystkie urządzenia, które przekazują następnie do siebie odpowiednie informacje, dlatego też możemy mówić, że dom inteligentny to dom pełen korzyści i wygody.
Czasami mówiąc o parzeniu kawy czy robieniu tostów zapominamy o rzeczywistym znaczeniu takiego domu, o oszczędnościach wynikających z systemu ogrzewania, o zaoszczędzeniu energii, w wyniku licznych oszczędności powstałych poprzez np. gaszenie światła w odpowiednich momentach. Tego typu domy to nie tylko gadżety i zabawki dla jego mieszkańców to przede wszystkim sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, komfort i wygoda.
Poprzez odpowiednie sterowanie zawsze mamy swój dom na oku, zawsze możemy przygotować dom na swój przyjazd i zawsze możemy go z oddali chronić.
W dzisiejszych czasach domy są już nie tylko piękne i komfortowe, ale i bezpieczne, inteligentne i oszczędne. Mieszkanie w nich to sama przyjemność a możliwość sterowania daje ogromną władzę i bardzo mocno wpływa na ego właściciela takiego domy. Domy inteligentne zaś są spełnieniem marzeń.